вторник, 11 февраля 2014 г.

Історія легкої атлетики

Історія легкої атлетики почалася з змагань з бігу на олімпійських іграх , які проходили в Стародавній Греції. Вперше ці змагання пройшли близько 776 року до нашої ери.
Якщо ж брати до уваги сучасну історію - то першою успішною спробою можна вважати змагання , проведені в 1837 році в Англії.

Це були змагання в бігу на довгу дистанцію , організовані серед студентів коледжу міста Регбі. На наступний рік подібних змагань було засновано вже більше одного десятка.

Починаючи з середини 19 століття в програму змагань з легкої атлетики включили такі дисципліни як : біг з перешкодами , біг на короткі дистанції , метання ваги ; з 1851 року сюди ж включили стрибки в довжину і стрибки у висоту з розбігу .
У 1864 році були проведені перші змагання між університетами Оксфорда і Кембриджа , що надалі поклало початок традиційних двосторонніх матчів.

Але воістину масовим видом спорту послужило включення змагань з легкої атлетики в програму відроджуються олімпійських ігор в 1896 році. Віддаючи данину давньогрецьким олімпіад , легка атлетика стала королевою літніх ігор і основним видом спорту. Зайняти перше місце в будь-якому легкоатлетичному змаганні вважалося дуже престижним і почесним .
Історія легкої атлетики в Росії

У Росії легка атлетика поширилася завдяки організації спортивного гуртка в селі Тярльово , що розташоване поблизу Санк -Петербурга. Цей гурток був відкритий в 1888 року, і вже в 1908 році пройшли перші російські змагання з легкої атлетики , на які приїхало близько 50 спортсменів.

У 1911 році був створений Всеросійський союз любителів легкої атлетики , який об'єднав понад 20 спортивних ліг Петербурга , Києва , Москви та інших міст. На наступний рік російські легкоатлети у складі 47 осіб вперше взяли участь в олімпійських іграх в Стокгольмі. На жаль , призових місць в той рік нам не дісталося.
У 1911 р. створюється Всеросійський союз любителів легкої атлетики , який об'єднав близько 20 спортивних ліг Петербурга , Москви, Києва , Риги та інших міст.
У 1912 р. російські легкоатлети (47 осіб ) вперше брали участь в олімпійських іграх - в Стокгольмі. Через слабку підготовленості спортсменів і поганої організації виступ російських легкоатлетів пройшло невдало - ніхто з них не зайняв призового місця.

Після Великої Жовтневої соціалістичної революції велику роль у розвитку легкої атлетики зіграв Всевобуч . З його ініціативи в ряді міст відбулися великі змагання , в програмі яких головне місце відводилося легкої атлетики: в Омську - I Сибірська олімпіада , в Єкатеринбурзі - I Приуральському олімпіада , в Ташкенті - Середньоазіатська , в Мінеральних Водах Північно-Кавказька . У 1922 р. в Москві вперше було проведено першість РРФСР з легкої атлетики.
Перші міжнародні змагання радянських легкоатлетів відбулися в 1923 р. Вони зустрілися зі спортсменами робочого спортивного союзу Фінляндії
Розвиток легкої атлетики в радянський час було дуже значним і успішним. Спортсмени з радянського союзу постійно займали призові місця і до цих пір вважаються одними з найсильніших у світі.

Правила проведення легкоатлетичних змагань.

Правила в легкої атлетики досить прості: переможцем вважається атлет або команда , які показали кращі результати у фінальному забігу або фінальній спробі технічних дисциплін .
Перше місце у всіх видах легкої атлетики , крім багатоборства , марафону і ходьби проходять у декілька етапів : кваліфікація , ½ фіналу , ¼ фіналу . Потім проводиться фінал , в якому визначаються учасники, що зайняли призові місця. Кількість учасників визначається регламентом змагань.

Легка атлетика змогла завоювати свою популярність завдяки тому , що для заняття її не потрібно дорогого обладнання. За рахунок цього , легка атлетика змогла стати популярною навіть у таких країнах як Азія , Африка та Латинська Америка .
Найбільша кількість золотих медалей на останньому чемпіонаті світу на відкритих стадіонах (2007 рік) завойовано спортсменами США . Кубок світу 2006 року в жіночій програмі виграли спортсменки Росії .